Про поняття «ринок «на добу наперед» та «внутрішньодобовий ринок»


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 368

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 374

Ринок «на добу наперед» (далі РДН) і внутрішньодобовий ринок (далі ВДР) є сегментами нового ринку електроенергії і функціонують згідно з Правилами РДН і ВДР, затвердженими НКРЕКП. Функціонування РДН та ВДР і організацію на них купівлі-продажу електроенергіі забезпечує Оператор ринку. Учасниками РДН/ВДР можуть бути:

 

виробники;

 

електропостачальники;

 

трейдери;

 

Оператор системи передачі;

 

Оператори системи розподілу;

 

Гарантований покупець;

 

споживачі.

Учасники РДН/ВДР можуть здійснювати операції купівлі-продажу виключно за наявності Договору про участь у ринку «на добу наперед» і внутрішньодобовому ринку з Оператором ринку. Договір про участь у РДН і ВДР є частиною Правил РДН і ВДР. Операції купівлі-продажу електричної енергії здійснюються на електронних торгах за допомогою програмного забезпечення Оператора ринку.

 Ринок «на добу наперед» і його ціноутворення

Ринок «на добу наперед» – це оптовий ринок електроенергії, де здійснюється купівля-продаж електроенергії на наступну добу за днем ??проведення торгів. Учасники ринку «на добу наперед» беруть участь в торгах і оплачують електричну енергію за добу до отримання електричної енергії. У разі виникнення надлишків або недостачі електричної енергії, учасники ринку можуть її продати або купити. Відзначимо, що учасник ринку Гарантований покупець може здійснювати на ринку «на добу наперед» виключно операції з продажу електричної енергії. Купівля-продаж електричної енергії на РДН здійснюється за вільними конкурентними цінами, що формуються Оператором ринку за допомогою алгоритму РДН по кожному операційному періоду, на основі балансу сукупного попиту на електричну енергію і її сукупної пропозиції.

Функціонування внутрішньодобового ринку

Купівля-продаж електроенергії на внутрішньодобовому ринку здійснюється безперервно після завершення торгів на РДН і на протязі доби фізичного споживання електроенергії. ВДР надає можливість учасникам ринку коригувати свої торгові пропозиції, що дозволяє ВДЕ більш точно прогнозувати обсяги виробництва і зменшити небаланс в реальному часі.

Про поняття «ринок «на добу наперед» та «внутрішньодобовий ринок»

МИ ПРАЦЮЄМО!

Працюємо, щоб допомагати українським підприємствам заощаджувати кошти на вартості електроенергії та природного газу!
Працюємо заради економіки України.

Завжди на зв’язку.
Долучайтеся до нас!
Разом до перемоги!