На ринку електричної енергії запущено ряд тестових операцій


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 368

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 374

На ринку електричної енергії запущено ряд тестових операцій

ДП «Енергоринок» запустило тестові операції на ринку «на добу вперед» і внутрішньодобовому ринку, також тестується робота балансуючої групи гарантованого покупця.

Тестові операції запустила і НЕК «Укренерго». У тестовому режимі працює модуль програмного забезпечення адміністратора розрахунків з реєстрації двосторонніх договорів і вже проходить реєстрація учасників ринку. На сайті НЕК «Укренерго» можна знайти більш детальний план – графік запуску інших модулів програмного комплексу.

Згідно з даними НКРЕКП, активність учасників ринку в проведенні тестових операцій дуже низька, що може негативно відобразитися на впровадженні нової моделі ринку електричної енергії і спричинити порушення учасниками ринку діючих нормативно-правових документів.

У зв’язку з цим НКРЕКП планує затвердити Методичні рекомендації здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії на засіданні 26.04.2019 року.

Методичні рекомендації здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії передбачають наступний алгоритм дій:

До 01-го травня 2019 року. Реєстрація учасників ринку в системі управління ринком, програмному комплексі оператора ринку і програмному комплексі гарантованого покупця;

До 03-го травня 2019 року. Повідомлення НКРЕКП про результати реєстрації або її відсутність (із зазначенням підстав);

01 травня – 30 червня 2019 року– здійснення ОСП, ОСР, виробниками і електропостачальниками тестових операцій в сегменті двосторонніх договорів, ринку «на добу наперед» і внутрішньодобовому ринку;

– здійснення виробниками тестових операцій в сегменті балансуючого ринку;

– здійсненні ОСР і виробниками тестових операцій щодо надання даних комерційного обліку для розрахунків небалансу учасників ринку до ОСП;

– здійснення ОСП тестових операцій з врегулювання небалансів на ринку електричної енергії, шляхом розрахунку обсягів небалансів на підставі даних комерційного обліку сформованих ОСП, ОСР та виробниками.

Звіт ОСП, ОСР, оптового постачальника, виробників і електропостачальників до НКРЕКП щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії.

Нагадаємо, що недотримання даних Методичних рекомендацій учасниками ринку електричної енергії, буде розглядатися як порушення діючих нормативно-правових актів.

Звітність в НКРЕКП щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії можна направляти на електронні адреси: gavva@nerc.gov.ua та aseldierov@nerc.gov.ua.

На ринку електричної енергії запущено ряд тестових операцій

МИ ПРАЦЮЄМО!

Працюємо, щоб допомагати українським підприємствам заощаджувати кошти на вартості електроенергії та природного газу!
Працюємо заради економіки України.

Завжди на зв’язку.
Долучайтеся до нас!
Разом до перемоги!