На ринку електричної енергії запущено ряд тестових операцій

На ринку електричної енергії запущено ряд тестових операцій

ДП «Енергоринок» запустило тестові операції на ринку «на добу вперед» і внутрішньодобовому ринку, також тестується робота балансуючої групи гарантованого покупця.

Тестові операції запустила і НЕК «Укренерго». У тестовому режимі працює модуль програмного забезпечення адміністратора розрахунків з реєстрації двосторонніх договорів і вже проходить реєстрація учасників ринку. На сайті НЕК «Укренерго» можна знайти більш детальний план – графік запуску інших модулів програмного комплексу.

Згідно з даними НКРЕКП, активність учасників ринку в проведенні тестових операцій дуже низька, що може негативно відобразитися на впровадженні нової моделі ринку електричної енергії і спричинити порушення учасниками ринку діючих нормативно-правових документів.

У зв’язку з цим НКРЕКП планує затвердити Методичні рекомендації здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії на засіданні 26.04.2019 року.

Методичні рекомендації здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії передбачають наступний алгоритм дій:

До 01-го травня 2019 року. Реєстрація учасників ринку в системі управління ринком, програмному комплексі оператора ринку і програмному комплексі гарантованого покупця;

До 03-го травня 2019 року. Повідомлення НКРЕКП про результати реєстрації або її відсутність (із зазначенням підстав);

01 травня – 30 червня 2019 року– здійснення ОСП, ОСР, виробниками і електропостачальниками тестових операцій в сегменті двосторонніх договорів, ринку «на добу наперед» і внутрішньодобовому ринку;

– здійснення виробниками тестових операцій в сегменті балансуючого ринку;

– здійсненні ОСР і виробниками тестових операцій щодо надання даних комерційного обліку для розрахунків небалансу учасників ринку до ОСП;

– здійснення ОСП тестових операцій з врегулювання небалансів на ринку електричної енергії, шляхом розрахунку обсягів небалансів на підставі даних комерційного обліку сформованих ОСП, ОСР та виробниками.

Звіт ОСП, ОСР, оптового постачальника, виробників і електропостачальників до НКРЕКП щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії.

Нагадаємо, що недотримання даних Методичних рекомендацій учасниками ринку електричної енергії, буде розглядатися як порушення діючих нормативно-правових актів.

Звітність в НКРЕКП щодо здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії можна направляти на електронні адреси: gavva@nerc.gov.ua та aseldierov@nerc.gov.ua.

На ринку електричної енергії запущено ряд тестових операцій