Україна приєдналася до енергосистеми Європи

Україна приєдналася до енергосистеми Європи

Ще одна пам’ятна подія відбулася в енергетичній сфері України. Всеволод Ковальчук, який є главою оператора енергосистеми нашої країни, підписав договір про умови приєднання України до континентальної енергомережі Європи, про що повідомив на своїй сторінці Facebook. Нагадаємо, що ще в 2006 році була подана перша заявка на дане приєднання, але переговори активувалися і дали результат тільки зараз. Відтепер робота української енергосистеми буде синхронізована з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E). Звичайно, для таких змін необхідний не один рік спільної роботи уряду України, НКРЕКП, Міненерговугілля, «Укренерго» і енергогенеруючих організацій.

За попередніми прогнозами процес приєднання до європейської енергосистеми полегшить конкуренцію для постачальників і виробників електричної енергії. Уже розроблений проект Дорожньої карти, в угоді містяться всі вимоги до модернізації української енергетичної системи.

Слід також розуміти, що дане рішення потребує значного фінансування. Справа в тому, що для роботи з європейською енергосистемою в нашій країні на сьогоднішній момент синхронізований тільки Бурштинський енергоострів. Саме з нього і експортується електроенергія в Європу. Інша ж частина енергетичної системи України синхронізована для роботи винятково з країнами пострадянського простору, такими як Росія і Білорусія. А для модернізації інших українських мереж «Укренерго», який здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній,  потрібно залучити ще чималу суму коштів.

Про це раніше повідомляв і сам В. Ковальчук: «Около 1,5 млрд евро на сегодня наш кредитный портфель и еще около 1 млрд евро за эти ближайшие 10 лет нам необходимо будет привлечь или получить в тарифной составляющей, чтобы привести нашу сеть к необходимому техническому уровню».

За словами голови оператора енергосистеми держави, деклька років державне підприємство НЕК, яке знаходиться в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості, активним чином співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями, такими як ЄБРР, ЄІБ і KfW з метою залучення необхідної фінансової підтримки для модернізації своїх мереж і підстанцій.

Україна приєдналася до енергосистеми Європи