Україна приєдналася до енергосистеми Європи


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 368

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 374

Україна приєдналася до енергосистеми Європи

Ще одна пам’ятна подія відбулася в енергетичній сфері України. Всеволод Ковальчук, який є главою оператора енергосистеми нашої країни, підписав договір про умови приєднання України до континентальної енергомережі Європи, про що повідомив на своїй сторінці Facebook. Нагадаємо, що ще в 2006 році була подана перша заявка на дане приєднання, але переговори активувалися і дали результат тільки зараз. Відтепер робота української енергосистеми буде синхронізована з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E). Звичайно, для таких змін необхідний не один рік спільної роботи уряду України, НКРЕКП, Міненерговугілля, «Укренерго» і енергогенеруючих організацій.

За попередніми прогнозами процес приєднання до європейської енергосистеми полегшить конкуренцію для постачальників і виробників електричної енергії. Уже розроблений проект Дорожньої карти, в угоді містяться всі вимоги до модернізації української енергетичної системи.

Слід також розуміти, що дане рішення потребує значного фінансування. Справа в тому, що для роботи з європейською енергосистемою в нашій країні на сьогоднішній момент синхронізований тільки Бурштинський енергоострів. Саме з нього і експортується електроенергія в Європу. Інша ж частина енергетичної системи України синхронізована для роботи винятково з країнами пострадянського простору, такими як Росія і Білорусія. А для модернізації інших українських мереж «Укренерго», який здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній,  потрібно залучити ще чималу суму коштів.

Про це раніше повідомляв і сам В. Ковальчук: «Около 1,5 млрд евро на сегодня наш кредитный портфель и еще около 1 млрд евро за эти ближайшие 10 лет нам необходимо будет привлечь или получить в тарифной составляющей, чтобы привести нашу сеть к необходимому техническому уровню».

За словами голови оператора енергосистеми держави, деклька років державне підприємство НЕК, яке знаходиться в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості, активним чином співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями, такими як ЄБРР, ЄІБ і KfW з метою залучення необхідної фінансової підтримки для модернізації своїх мереж і підстанцій.

Україна приєдналася до енергосистеми Європи

МИ ПРАЦЮЄМО!

Працюємо, щоб допомагати українським підприємствам заощаджувати кошти на вартості електроенергії та природного газу!
Працюємо заради економіки України.

Завжди на зв’язку.
Долучайтеся до нас!
Разом до перемоги!