Новий ринок електричної енергії: «за» і «проти»

Новий ринок електричної енергії: «за» і «проти»

14 травня 2019 року ТОВ «ЛТК «Елєктрум» відвідало прес-конференцію, організовану НЕК «Укренерго», на тему «Чим заплатить споживач за помилки на старті нового енергоринку».

Серед учасників конференції були представники ДП «НЕК «Укренерго»: керівник державного підприємства Всеволод Ковальчук, заступник директора з розвитку ринку Андрій Немировський, заступник директора з комунікацій та міжнародного співробітництва Михайло Бно-Айріян, начальник департаменту розвитку ринку електричної енергії Микита Вишневський та керівник проектів Дирекції з інформаційних технологій Олександр Стремоухов. На конференції був присутній Герхард Бенкендорф (Gerhard Benckendorff) – представник компанії Smart Technologies.

В процесі конференції учасники обговорили стан готовності до запуску нового ринку, а саме передбачені законодавством заходи, які ще не виконані і заходи, які виконані але вимагають корекції.

Учасниками прес-конференції було розглянуто кілька сценаріїв запуску ринку їх ключові ризики та наслідки. З даними варіантами сценаріїв Ви можете ознайомитись нижче (з матеріалів презентації ДП «НЕК «Укренерго»).

За словами Всеволода Ковальчука, ДП «НЕК «Укренерго» готується до запуску ринку електричної енергії з 01 липня, але не виключає його відстрочку. Наявність невирішених проблем не є підставою не запускати ринок. Не буває 100% готовності, в процесі роботи ринку можна буде приймати рішення і вносити зміни в законодавстві. Тому базовим сценарієм є запуск ринку з 01 липня 2019 року.

15.05.2019 профільний парламентський комітет розгляне доцільність відтермінування введення ринку.

Новий ринок електричної енергії: «за» і «проти»