Об’єднання енергосистем України та Європи


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 367

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 373

Об'єднання енергосистем України та Європи

В енергетичному секторі відбулася значима подія – приєднання України до об’єднаної енергосистеми Європи ENTSO-E. Це рішення було ухвалено 11 березня, а фізичні операції по об’єднанню було проведено 16 березня – саме в цей день Україна стала незалежною від енергосистем РФ та Білорусі.

24 лютого, коли відбулося вторгнення російської армії на територію незалежної України, НЕК «Укренерго» провела від’єднання української енергосистеми від мереж російського агресора та Білорусі.

Незважаючи на воєнні дії на території України, впродовж трьох днів було проведено тестування роботи енергосистеми в ізольованому режимі з успішними показниками та результатами. Після завершення тестування Україна не відновила роботу з енергосистемами Російської Федерації та Білорусі, натомість НЕК «Укренерго» подало заявку щодо прискореної синхронізації з енергосистемою Європи, яка, в свою чергу,  була підтримана міністрами енергетики країн Євросоюзу та об’єднанням системних операторів ENTSO-E. Цей крок значно зменшить вплив Російської Федерації на енергетиччний сектор Європи, а також підвищить рівень безпеки енергетики у всьому регіоні.

«Це історична подія, яка стала не просто гарантією для розвитку української та європейської енергетики. Це рішення дасть Україні можливість отримувати електроенергію, якщо наша енергетичну інфраструктура буде знищуватися російським агресором, і тим самим зберегти стабільне функціонування енергосистеми», – повідомив представник НЕК «Укренерго».

Завдяки синхронізації перед Україною та Європою з’являться нові можливості щодо спільного розвитку електроенергетики, підтримки «зеленого переходу», інвестиції в український енергетичний сектор та вихід українських постачальників на ринок Європи, що значно покращить якість надання послуг постачання.

Об’єднання енергосистем України та Європи