Євроінтеграція ОЕС України: пріоритетні напрямки виконання угоди з ЄС


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 368

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 374

Євроінтеграція ОЕС України: пріоритетні напрямки виконання угоди з ЄС

28.04.2020 року на засіданні круглого столу в форматі онлайн-обговорення, урядом було підведено підсумки виконання Україною Додатку XXVII до Угоди про асоціацію з ЄС (далі – Додаток). Про це Міністерство енергетики та захисту довкілля опублікувало інформацію на своєму офіційному інтернет-порталі. У заході взяли участь представники Європейської комісії та Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Сторона ЄС відзначила позитивний прогрес України в реалізації положень Додатку та успіхи ключових реформ галузі. Серед досягнень учасники заходу також відзначили прогрес в інтеграції ОЕС України з європейською системою ENTSO-E і в роботі з сертифікації НЕК «Укренерго».

В ході засідання учасники обговорили можливості поліпшення механізму імплементації і дійшли висновку, що для створення сприятливих умов інтеграції енергетичних ринків необхідно привести українське законодавство у відповідність з європейськими стандартами. В оновленому Додатку передбачена процедура оцінювання Європейською Комісією сумісності актів законодавства, яка триває протягом 3-х місяців з моменту їх отримання. На думку Ольги Буславець, даний термін узгодження дуже ускладнить вирішення нагальних питань в сфері енергетики і українська сторона висловила прохання про диференціацію підходу для актів, які вимагають негайного вирішення. У свою чергу сторона ЄС вказала на наявність інструментів для прискорення процесу узгодження і відсутність бюрократії в механізмах консультацій. На даний момент, з метою реалізації механізму консультування з Європейською Комісією узгоджується проект постанови Кабміну “Про внесення змін до регламенту Кабінету Міністрів України”.

Не менш важливим напрямком євроінтеграції ОЕС України є технічна синхронізація з європейською системою ENTSO-E. НЕК «Укренерго» виконала практично всі основні технічні умови для інтеграції, які на даний момент перебувають на етапі дослідження європейською стороною. У раніше затвердженому урядом плані заходів, зафіксована дата реалізації інтеграції – 2023 рік, але Ольга Буславець стверджує, що буде працювати над скороченням цього терміну.

Євроінтеграція ОЕС України: пріоритетні напрямки виконання угоди з ЄС

МИ ПРАЦЮЄМО!

Працюємо, щоб допомагати українським підприємствам заощаджувати кошти на вартості електроенергії та природного газу!
Працюємо заради економіки України.

Завжди на зв’язку.
Долучайтеся до нас!
Разом до перемоги!