Про термін «постачальник «останньої надії»


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 368

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 374

Під терміном «постачальник «останньої надії» розуміють підприємство, яке зможе здійснювати постачання електроенергії у випадку припинення постачання будь-яким іншим електропостачальником. Фактично, це підприємство, що «страхує» ринок електроенергії України.

Коли постачальник електроенергії, який обслуговує споживача в звичайному режимі, за якихось обставин не може виконати своє зобов’язання щодо поставок (наприклад, у разі банкрутства/ліквідації компанії, закінчення терміну ліцензії чи невиконання належним чином Правил ринку електричної енергії), електроенергію негайно має почати поставляти «постачальник «останньої надії». До «постачальника «останньої надії» потрапляють і споживачі, які не обрали чинного електропостачальника після розірвання договору про постачання електричної енергії з попереднім.

Умовою, за якої відбудеться перехід, є попередньо укладена з «постачальником «останньої надії» угода, а також виконання споживачем його платіжних зобов’язань.

Постачальник «останньої надії» потрібен, наприклад, підприємствам з безперервним виробничим процесом – там, де має постійно працювати холодильне чи інше електрообладнання, а також лікарням, освітнім закладам, житловим комплексам, і т.д.

Здійснювати постачання електричної енергії споживачам «постачальник «останньої надії» може лише на термін, який не перевищує 90 календарних днів. В разі якщо даний термін вичерпано і споживач не уклав договір з новим постачальником, постачання електроенергії такому споживачу припиняється.

Зверніть увагу!

На поточний період (тобто, починаючи з 1 січня 2019 року, і закінчуючи 1 січня 2021 року) енергоринок України має лише одного законного «постачальника «останньої надії». В Україні бути ним має право лише ДПЗД «Укрінтеренерго», оскільки воно є підприємством державної форми власності і, відповідно, може надавати державні гарантії дотримання підписаних з ним угод. Розпорядження про це видано Кабінетом Міністрів України.

Про термін «постачальник «останньої надії»

МИ ПРАЦЮЄМО!

Працюємо, щоб допомагати українським підприємствам заощаджувати кошти на вартості електроенергії та природного газу!
Працюємо заради економіки України.

Завжди на зв’язку.
Долучайтеся до нас!
Разом до перемоги!