Прогнозується зростання ціни на електроенергію на оптовому ринку

Питання оптової ринкової ціни на електроенергію в Україні піднімається досить часто, оскільки вона впливає на формування тарифів на електроенергію для промислових споживачів.

Як стало відомо зі слів Голови НКРЕКУ Оксани Кривенко, в Україні вже з січня 2019 року оптова ринкова вартість електричної енергії може вирости більше, ніж на 15%. Це пов’язано із збільшенням тарифів на відпуск електроенергії для генеруючих підприємств.

В п’ятницю 23.11.18 року зроблений наступний крок для виконання Закону України «Про ринок електричної енергії». Варто нагадати, що Закон передбачає відміну державної регуляції тарифів на електроенергію і створення вільного конкурентного ринку. На засіданні Регулятора схвалені проекти тарифів на послуги з розподілу електричної енергії і тарифи  на послуги постачальників універсальних послуг. Детально ознайомитися з постановою і новими тарифами по областях можна на офіційному сайті НКРЕКП.

Окрім цього, розглядалося питання про підвищення тарифів ТЕС, оскільки вони вимагають підвищити тариф на 21%, щоб збільшити додатковий прибуток наступного року. Як стало відомо, «Енергоатом» просить підвищити тариф на виробництво електричної енергії на 65%. Інша компанія – «Укргідроенерго» виявилася менш вимогливою. Вона пропонує підвищити свій тариф на 46% .