На засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року було прийнято ряд документів, які є необхідними для впровадження в дію Закону України «Про ринок електричної енергії», що стануть новою системою функціонування ринку електричної енергії в Україні, а саме: «Правила ринку». Ці правила визначають новий порядок реєстрації учасників , порядок та вимоги до забезпечення виконання зобов’язань по договорам при врегулюванні небалансів електроенергії, а також самі правила з балансування, правила функціонування на ринку допоміжних послуг. Ними ж визначатиметься порядок при проведенні, виставленні розрахунків та внесенні змін до правил на ринку, його функціонуванні та при виникненні надзвичайної ситуації в енергетичній системі.
Другий документ, який був прийнятий на засіданні НКРЕКП – «Правила роздрібного ринку». Дані правила передбачають регулювання взаємовідносин, які виникають при купівлі-продажу електроенергії між постачальником і споживачем, а також відносини з іншими учасниками на ринку.
Наступним прийнятим документом є «Кодекс системи передачі», що включає в себе вимоги та правила, що регулюватимуть взаємовідносини з планування та розвитку й експлуатації систем передачі в складі об’єднаної енергетичної системи України та приєднання й доступ до систем передачі. Даний Кодекс прискорить приведення технічних параметрів енергосистеми в відповідність до вимог європейської системи та буде сприяти мінімізації технічних обмежень на ринку енергетики.
На вищезгаданому засіданні також був прийнятим «Кодекс з комерційного обліку електроенергії», що визначає принципи організації, процедури щодо забезпечення формування даних відносно обсягу електричної енергії для подальшого використання даних на ринку, права й обов’язки сторін щодо організації обліку енергії й отриманні точних та достовірних даних при здійсненні розрахунків із дотриманням рівних прав.
Вищезазначені документи набирають чинності наступного дня після дня опублікування в газеті «Урядовий кур’єр». Для реалізації положень даного Закону передбачається дворічний перехідний період.