Затверджено методику тарифоутворення у сфері електроенергетики

У п’ятницю 5 жовтня 2018 року на черговому відкритому засіданні в Києві НКРЕКП було затверджено основні нормативно-правові акти, в яких висвітлюється процедура та механізм формування тарифів  на розподіл та постачання електричної енергії.

Голова НКРЕКП вважає, що здійснено один з важливих кроків на зустріч реформуванню роздрібного ринку електричної енергії для імплементації Закону України «Про ринок електричної енергії».

Варто зазначити, що на засіданні був прийнятий ряд важливих та необхідних документів щодо порядку встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії, Було розглянуто питання про методику розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг, а також про порядок ціноутворення на універсальні послуги. Обговорили методику розрахунку тарифу на послуги постачальника «останньої надії» та, звісно, порядок формування ціни, за якою здійснюватиметься постачання електричної енергії споживачам постачальником «останньої надії».

Слід нагадати, що питання тарифоутворення – одне з ключових на шляху становлення нової конкурентоспроможної та прозорої моделі ринку електроенергетики.