Закон про ринок електроенергії підписаний Гарантом і вступив в силу

Принят закон об электроэнергии
Прийнято законопроект про ринок електроенергії
13.04.2017
Україна приєдналася до енергосистеми Європи
28.06.2017

Закон про ринок електроенергії підписаний Гарантом і вступив в силу

Президент України 8 червня підписав “Закон про ринок електроенергії”, який Верховна Рада затвердила раніше, 13 квітня 2017 року (у повторному читанні), повідомляє пресс-служба Президента. Закон вступив в силу 11 червня, після публікації його змісту у виданні “Урядовий кур’єр”.

Гарант підписав указ під час робочого візиту на Трипільську ТЕС (Київська обл.). За словами Президента, закон повністю відповідає європейським стандартам, перетворює електроенергетичний ринок України в конкурентоспроможну галузь і сприяє створенню абсолютно прозорої системи купівлі-продажу електрики.

“Модель ринку саме така, за якою працюють країни Євросоюзу. Мета – ми перейдемо до спільної енергетичної системі Євросоюзу. Будуть введені біржі електроенергії, і ваша станція теж матиме можливість отримати справедливу ціну”, – заявив під час підписання Президент України.

Законопроект запроваджує норми Третього енергетичного пакету ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Раніше повідомлялось про те, що Законопроект №4493 “Про ринок електричної енергії України” був прийнятий депутатами верховної Ради не з першої спроби. У першому читанні розглядався ще 22 вересня 2016 року. До другого читання до документа було подано близько 1200 правок. Над редакцією документу працювала спеціально створена робоча група. Перша спроба прийняти документ у другому читанні 6 квітня закінчилася невдачею. 13 квітня за Закон проголосувало 277 депутатів.