Якість постачання електричної енергії та фінансова компенсація споживачу за її недотримання

23 жовтня 2018 року в «Урядовому кур’єрі» у випуску №198 було оприлюднено постанову НКРЕКП від 12.06.2018 № 375 «Про затвердження Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання» (далі- Порядок).

Документ висвітлює загальні та гарантовані стандарти якості електропостачання, які мають бути забезпечені кожному споживачу в обсязі і строки, визначені чинним законодавством, та за недотримання якого споживачу надається грошова компенсація. Цей нормативний документ містить положення, які регулюють відносини, пов’язані з електропостачанням, захистом прав споживачів та наданням електропостачальником або оператором системи розподілу (ОСР) компенсації за недотримання гарантованих стандартів якості електропостачання споживачам або замовникам (у випадку недотримання гарантованих стандартів якості під час приєднання до електричних мереж).

Порядок застосовується для всіх ліцензованих суб’єктів господарювання, які займаються постачанням або розподілом електричної енергії споживачу.

До переліку гарантованих стандартів якості надання послуг ОСР можна віднести такі: дотримання показників змінення напруги, встановлених Кодексом систем розподілу; розгляд усіх звернень, скарг (претензій) щодо якості електроенергії та усунення причин, які перешкоджають дотриманню якості; видача технічних умов на приєднання разом із проектом договору про приєднання з дня реєстрації заяви про приєднання; видача паперового примірника підписаного договору про надання послуг з розподілу у строк 3 робочі дні від дати отримання відповідного звернення споживача; відновлення електроживлення електроустановок споживача; перевірка лічильника у строк 20 днів з дати отримання від споживача відповідної заяви;  видача підписаного ОСР паспорта точки розподілу у строк 10 робочих днів від дати отримання відповідного звернення споживача та інші. Ознайомитися детально з усім переліком стандартів якості, можна перейшовши за посиланням: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0375874-18/

Тепер ОСР зобов’язаний надати фінансову компенсацію, якщо порушується якийсь із гарантованих стандартів якості електропостачання.  Розмір компенсації наведено у додатку 1 до Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання.