В Україні скасували НП в енергетиці

Як повідомив NewsOne, у вівторок, 18 липня, закінчився термін дії надзвичайного положення на ринку української електроенергії, які були введені згідно урядового розпорядження від 17 лютого 2017 року.

Нагадаємо, що таке рішення Кабміну передбачало застосування графіків погодинного відключення електроенергії кінцевим її споживачам і було прийнято з метою економії антрациту в зв’язку з блокуванням поставок останнього з неконтрольованих територій Донбасу.

У червні міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик говорив, що НП в енергетичному секторі планують продовжити до вересня з метою забезпечення підприємствам теплоенерго достатнього терміну для закупівлі вугілля перед опалювальним сезоном 2017/2018 рр. Однак, на сьогоднішній день члени комітету з питань паливно-енергетичного комплексу (зокрема, голова підкомітету з питань енергозбереження Олексій Рябчин і заступник голови комітету Ольга Белькова) говорять про відсутність необхідності продовжувати НП на ринку електричної енергії України.

Будемо сподіватися, що підприємствам України в опалювальний сезон не доведеться максимально знизити споживання електроенергії або ж значно зменшити його в пікові години навантаження з урахуванням можливості зростання дефіциту антрацитового вугілля