В Україні будуть введені типові профілі електроспоживання

Як стало відомо з прес-служби Міністерства енергетики та вугільної промисловості, для ефективного прогнозування попиту на електроенергію для побутових та малих непобутових споживачів, які не мають інтелектуальних лічильників, розроблять типові профілі споживання. Слід зазначити, що інтелектуальні лічильники відрізняються від звичайних можливістю дистанційно передавати отриману інформацію.

Дане питання обговорювалося у міністерстві на нараді з представниками НКРЕКП, НЕК «Укренерго» та іншими учасниками.

Розраховують, що типові профілі стануть в нагоді для розробки довгострокових тарифів за електроенергію за мінімальну ціну та допоможуть вирахувати технологічні втрати електричної енергії, визначити адресний розподіл відповідальності. Вони дадуть змогу підвищити точність прогнозування необхідних об’ємів електроенергії для споживачів таких категорій, як населення, торгівля, комунально-побутова сфера, обслуговування та інші.

В перспективі типові профілі стануть основою для визначення попиту споживачів для раціоналізування їх добових графіків використання. Окрім того, можна буде оцінити продуктивність зонної моделі обліку електроенергії для різних категорій. За даними статистики, наприклад, двозонний облік електроенергії стимулює мешканців багатоповерхівок використовувати електроенергію в вечірній та нічний час, що таким чином економить близько 10% коштів за електроенергію.