Україна втратила можливість отримати велику фінансову допомогу

В Києві 9 листопада відбулася зустріч Єврокомісара по європейській політиці сусідства і переговорів про розширення Йоханнеса Хана з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Сторони обговорили  низку питань взаємної співпраці, економічну ситуацію в Україні, плани на майбутнє відносно продовження реформування.  Володимир Гройсман проінформував про хід пенсійної, медичної, освітньої реформ, реформ державної служби, а також відзначив, що ключовим питанням є реалізація політики енергоефективності і незалежності.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Хан заявив, що Єврокомісія розчарована регресом у виконанні Україною умов для здобуття 50 млн. євро від ЄС в рамках Контракту “Реформи ради інвестицій”. Слід нагадати, що в квітні 2018 року ЄС запропонував Україні нову програму залучення інвестицій під назвою “Контракт “Реформи ради інвестицій”. У ньому йшлося про те, що для України може бути зарезервовано 50 млн. євро для інвестування в державну економіку. Серед умов для виділення перших 50 млн. євро на 2018 рік слід виділити такі кроки з боку нашої країни:

  • незалежне регулювання в енергетиці і повноцінна робота членів НКРЕКУ;
  • завердження бізнес-омбудсмена – посадової особи, яка займається захистом інтересів бізнесу перед органами публічної влади;
  • відміна електронного декларування для антикорупційних активістів.

Для довідки, електронне декларування – це система декларування активів держслужбовців, інструмент для запобігання корупційним діям і виявленню незаконного збагачення.

Хан висловив своє розчарування тим фактом, що в результаті лише одна умова нами було виконана і останні 40 млн. будуть втрачено. В той же час, він подякував нашому уряду за виконання реформ у сфері охорони здоров’я, освіти, децентралізації.