Стартували виплати компенсації за неякісне електропостачання для споживачів

У 2017 році в Україні вперше за недотримання вимог до якості електропостачання 8 обленерго виплатили 913-и своїм споживачам грошову компенсацію на загальну суму 116 950 гривень. Про це повідомила прес-служба Національної комісії з питань регулювання в сфері комунальних послуг та енергетики.

З усієї суми компенсації велика частка (близько 90%) виплачена компаніями ПрАТ “Київобленерго” і ПАТ “Одесаобленерго”. Однак, кількість споживачів, одержуваних компенсацію в 2017 році, мало бути більше — близько 120 000 чоловік, з чого випливає, що план далекий до виконання.

У зв’язку з цим перед регулятором стоїть нове завдання на 2018 рік — здійснювання перевірок з метою інтенсифікації виплати споживачам обіцяної компенсації. У разі подальшого порушення порядку виплат компанії-боржники будуть змушені виплачувати компенсацію в подвійному розмірі.

Раніше Президент Петро Порошенко ділився своїм переконанням, що тариф на електроенергію для населення підвищуватися не повинен. У свою чергу, голова ВР України Андрій Парубій закликає до перегляду політики стимулюючих тарифів для обленерго, а прем’єр-міністр Володимир Гройсман — не підтримує методику RAB-регулювання в тому вигляді, який запропонувала Нацкомісія.