Диференційовані тарифи: інформація для непобутових споживачів.

Прогнозується зростання ціни на електроенергію на оптовому ринку
24.11.2018
З Днем енергетика!
21.12.2018

Диференційовані тарифи: інформація для непобутових споживачів.

З 1 січня 2019 р. електрична енергія постачатиметься споживачам на договірній основі від електропостачальників, які мають необхідну ліцензію (ст. 56 ЗУ «Про ринок електричної енергії»), а електропостачання буде здійснюватись за вільними цінами, тобто встановленими за договором електропостачання тарифами постачальника електроенергії. Зміна споживачем постачальника електроенергії відбувається згідно з умовами, зазначеними в Законі та відповідно до Правил роздрібного ринку.

Перед укладенням договору електропостачальник зобов’язаний проінформувати споживача стосовно умов договору, порядку та форм виставлення рахунків і здійснення розрахунків, надати інформацію щодо вибору комерційних пропозицій. В свою чергу споживач повинен ознайомитись з умовами договору, зі своїми правами і обов’язками та обрати комерційну пропозицію, яка є додатком до укладеного договору електропостачання. Комерційну пропозицію необхідно відмітити в заяві-приєднанні до договору.

Зонні тарифи для непобутових споживачів, які були визначені відповідно до постанови НКРЕ від 20.12.2001 р. №1241 «Про тарифи, диференційовані за періодами часу» з 01.01.2019 р. втрачають свою дію.

Зауважимо, що Оптовий ринок електричної енергії України продовжує функціонувати, а ціна електричної енергії на ньому формується погодинно та відповідно добовому графіку навантаження. В залежності від завантаженості Об’єднаної енергетичної системи варіюється ціна на електричну енергію, тобто: при максимальному навантаженні вона є найвищою, при мінімальному – найнижча. Отже, енергопостачальник має можливість сформувати тариф на електроенергію для споживача, враховуючи рівень погодинної ціни на Оптовому ринку електричної енергії України.

Як підсумок, споживачі, які використовували електроенергією за окремими цінами для денної та нічної доби, мають можливість скористатися більш вигідними умовами електропостачання, уклавши договір з постачальником електричної енергії з використанням ціни, в яку буде враховано добовий графік споживання.

Непобутові споживачі можуть організувати додаткові площадки вимірювання по одній адресі, у відповідності з проектними рішеннями оператора системи. Варто зазначити, що в проекті повинна бути відсутня можливість приєднання до електромереж на окремих додаткових площадках вимірювання електричних установок або приймачів струму, що не передбачені в проекті.

При виникненні необхідності отримати універсальну послугу споживач може скористатися правом укладення договору про постачання електроенергії з постачальником універсальної послуги на всі площадки вимірювання. При цьому, потужність кожної площадки, передбачена договором, повинна бути визначена окремо відповідно до паспорту та не має перевищувати 150 кВт (з 01.01.2019 по 31.12.2020) та 50 кВт (після 31.12.2020).