Експорт електроенергії з України за 10 міс. 2016 р збільшився на 5.8%
23.11.2016

В Україні спростилися умови приєднання до електромереж для малого і середнього бізнесу

Національна комісія регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) України прийняла заходи для спрощення умов приєднань до електромереж для підприємств малого та середнього бізнесу.

Прес-служба Кабміну повідомила, що 17 листопада 2016 року Міністерство юстиції зареєструвало постанову НКРЕКП «Про затвердження Змін до Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж». Згідно з цим документом в енергосистемі України значно спрощуються правила підключення до електричних мереж установок потужністю від 160 до 5000 кВт.

Дане рішення було прийнято з метою поліпшення умов ведення бізнесу в нашій країні.

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів наголосив: «Найголовніше – це якісна, ефективна процедура прискорення ведення бізнесу, звичайно, за умови коректної імплементації з боку обленерго, які повинні зменшити термін підключення, який нині становить понад 260 днів, до 45. Відтепер необхідноі пильно стежити за їх роботою»

Експерти говорять про те, що це дозволить Україні піднятися на 13 сходинок у рейтингу сприятливості ділового середовища «Doing Business», який щорічно складає Світовий банк (TWB) і Міжнародна фінансова корпорація (IFC), і посприяє поліпшенню інвестиційної привабливості України на світовому ринку економіки.