Новий інвестор на «зеленому» ринку електроенергії

Як відомо, у Херсонській області в 2019 році планується будівництво 64 вітрових електростанцій (ВЕС). Це стало можливим завдяки інвестиціям норвезької компанії NBT AS, яка планує вкласти в українську відновлювальну енергетику близько 400 млн. доларів. Зазначається, що ВЕС будуть розміщенні на площі більше 1300 га у Херсонській області та їх загальна потужність становитиме близько 250 МВт. Таку угоду на впровадження проекту підписали в Києві  Президент України та міністр закордонних справ Норвегії.

В 2019 році ВЕС планують запустити в експлуатацію, а вироблена нею енергія потрапить в мережу НЕК «Укренерго». Серед переваг проекту слід вказати на зменшення вмісту шкідливих викидів СО2 в атмосферу та вагомі податкові нарахування на користь місцевого бюджету.

Голова Office of the National Investment Council of Ukraine  Юлія Ковалій зазначила, що такого плану проекти сприяють енергонезалежності нашої країни, так як вцілому обсяг виробництва енергії від нової  «зеленої» станції надасть можливість забезпечити третю частину обсягу споживання електричної енергії в Херсонській області.