НКРЕКП планує підвищити оптову ринкову ціну електричної енергії

Відштовхуючись від прогнозів члена наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука, чергове підвищення ОРЦ електроенергії неминуче. Це аргументується наступними причинами:

  1. На сьогоднішній день вартість як вітчизняного вугілля (пов’язана із збільшенням витрат на видобуток вугілля), так і зарубіжного вугілля, ціна якого перевищує майже в 1,5 рази ОРЦ, закладену за формулою «Роттердам плюс», не покриває собівартість електричної енергії;
  2. Для скорочення витрат на видобуток вугілля та, в цілому, забезпечення належної технічної готовності вугледобувних підприємств, останні вимагають інвестицій в оновлення устаткування.

Іншими словами, необхідно забезпечити прибутковість вітчизняних шахт. Про можливості зростання ОРЦ так само говорить не належний темп поставок вугілля на склади теплоелектростанцій, який може спровокувати до кінця зимового періоду критично малий (неспалюваний) запас вугілля та, як наслідок, незаплановані відключення подачі електрики. Не дивлячись на активні поставки південноафриканського та американського вугілля, який має цінове співвідношення до вітчизняного 3 000 грн. до 2 000. за 1 тону, перераховані вище фактори говорять про необхідність підвищення ОРЦ найближчим часом Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.