НКРЕКП оновила стандарти якості електропостачання

НКРЕКП опублікувала на своєму сайті Постанову «Про внесення змін до Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання».

Згідно з Постановою були затверджені нові гарантовані стандарти якості електропостачання: 5 стандартів для Операторів системи розподілу, 2 для електропостачальників і 17 для Оператора системи передачі. Вищевказані стандарти відповідають європейській практиці регулювання якості постачання електроенергії, сприяють захисту прав споживачів і стимулюють ліцензіатів до підвищення якості діяльності.

Відповідно до постанови, НКРЕКП в середньому вдвічі збільшила розміри компенсацій за недотримання гарантованих стандартів якості електропостачання. Дані нововведення були затверджені з метою підвищення загального рівня якості постачання електричної енергії для споживачів.

За даними Регулятора серед порушень стандартів електропостачання найчастіше зустрічається перерва в електропостачанні більше 24-х годин і зміна напруги поза межами норми.