Народні депутати подали позов на НКРЕКП через зростання тарифів на електроенергію

Прес-служба Окружного адміністративного суда Києва повідомила, що 12 депутатів Верховної ради України подали позов на постанову НКРЕКП від 28.12.2017 р. «Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік». У ній вказується, що ціна на електроенергію у 2018 році зросте на 16 %.

У квітні Національне Антикорупційне Бюро України повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану сумнозвісну формулу «Роттердам+». Суть її полягає в тому, що вартість вугілля у промисловому виробництві визначається за формулою «ціна вугілля у порту Роттердам плюс урахування вартості його логістики в Україну», що дозволяє встановлювати більш високі ціни на електроенергію, яку продають ДП «Енергоринок», що, в свою чергу, призводить до зростання цін для кінцевих споживачів. Це при тому, що ДТЕК Київські електромережі за 11 місяців 2017 року самостійно добула 84% власного вугілля, собівартість якого суттєво нижче, ніж при розрахунку за новою формулою.

В Україні достатньо власних запасів вугілля і зберігається високий рівень його добування, тобто вугілля не є реально імпортованим. У зв’язку з цим, Нардепи вимагають визнати неправомірною дану постанову та анулювати її.