Український Ілон Маск і перша в Україні «сонячна черепиця»


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 368

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 374

Український Ілон Маск і перша в Україні «сонячна черепиця»

Павло Рєка – винахідник з Миколаєва, який створив український аналог сонячних панелей-черепиць Ілона Маска. Аналіз технологій виробництва сонячних модулів наштовхнув молодого новатора на ідею вмонтувати сонячні модулі безпосередньо в самі покрівельні матеріали. Таке рішення здешевило б і спростило монтаж станцій для забезпечення будинків електричною енергією і зробило б їх естетично краще. Стартап підтримала компанія-роботодавець Павла – Solar Servis і вже через півроку проект перетворився на готовий зразок. Винахід було запатентовано на виставці AgroExpo-2018, а через рік отримано нагороду від UNIDO – установи ООН.

На даний момент існує дві моделі черепиці: виготовлена з вторинного пластику і черепиця зі скла – більш потужна за рахунок щільності фотоелементів. Випробувати новинку зі скла пощастило одній із сільських амбулаторій в Харківській області, де було встановлено покрівлю площею 54 квадратних метри. Винахід вже повністю забезпечує електричні потреби медичного закладу вдень, незалежно від погоди, але Павло Рєка стверджує, що при бажанні можливо забезпечити і цілодобову автономію. Варто відзначити, що дану черепицю можливо використовувати на дахах будь-якої площі. Міцність панелі вища, ніж у стандартних сонячних панелей, а при поломці однієї з секцій інші продовжують працювати і виробляти електроенергію. Ціна в Німеччині такої черепиці – 390 євро за метр квадратний, у нас же буде коштувати близько 190 доларів. Як повідомляє «Укрінформ», фотоелектрична черепиця має гарантію 20-25 років, але загальний термін служби складе 30-40 років.

Павло Рєка разом з директором Solar Servis створили компанію по серійному виготовленню сонячної черепиці – River Solar, яку планують запустити в першому кварталі 2020 року. На даний момент на цей винахід уже є потенційні покупці із-за кордону. У майбутньому компанія планує налагодити поставки на експорт.

МИ ПРАЦЮЄМО!

Працюємо, щоб допомагати українським підприємствам заощаджувати кошти на вартості електроенергії та природного газу!
Працюємо заради економіки України.

Завжди на зв’язку.
Долучайтеся до нас!
Разом до перемоги!