Стабілізація ринку електричної енергії в період карантину: настанови НКРЕКП учасникам ринку

Стабілізація ринку електричної енергії в період карантину: настанови НКРЕКП учасникам ринку

На засіданні 08 квітня 2020 року НКРЕКП затвердила Постанову, що складається з ряду настанов, що допоможуть учасникам ринку уникнути штрафних санкцій і стабілізувати розрахунки за електричну енергію. Дані настанови прийняті на період карантину та 30-ти днів після його закінчення.

Для ОСП НЕК «Укренерго»:

  • не застосовувати до електропостачальників статуси «дефолтний» та «переддефолтний»;
  • не застосовувати санкції за несплату тарифу на передачу і диспетчеризацію для розподільчих компаній;
  • повністю обмежити пропускну спроможність на аукціонах по імпорту електричної енергії з Росії та Білорусії;
  • анулювати всі результати річних аукціонів з розподілу міждержавної пропускної здатності на 2020 рік і повернути гроші учасникам.

Операторам системи розподілу дозволяється не застосовувати до постачальників універсальних послуг санкції за несплату наданих послуг розподілу електричної енергії в період карантину.

В обов’язки постачальників універсальних послуг входить:

  • організація роботи пересувних відділень для прийому платежів від громадян в населених пунктах із обмеженим громадським транспортом;
  • проведення роз’яснювальної роботи серед населення про необхідність здійснення online-платежів.

Споживачі повинні докласти максимальних зусиль для оплати електричної енергії. У разі відсутності такої можливості обов’язково інформувати постачальника універсальної послуги та розробити графік погашення заборгованості.

НКРЕКП дає настанову на протязі карантину не застосовувати санкції за договором купівлі/продажу електричної енергії, що виробляється генеруючими установками приватних домогосподарств.

Учасники ринку повинні зазначати в своїх заявках на БР ціну, що не перевищує 105% від обмеження ціни на РДН на даний розрахунковий період.

Стабілізація ринку електричної енергії в період карантину: настанови НКРЕКП учасникам ринку