Стабілізація ринку електричної енергії в період карантину: настанови НКРЕКП учасникам ринку


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 368

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 374

Стабілізація ринку електричної енергії в період карантину: настанови НКРЕКП учасникам ринку

На засіданні 08 квітня 2020 року НКРЕКП затвердила Постанову, що складається з ряду настанов, що допоможуть учасникам ринку уникнути штрафних санкцій і стабілізувати розрахунки за електричну енергію. Дані настанови прийняті на період карантину та 30-ти днів після його закінчення.

Для ОСП НЕК «Укренерго»:

  • не застосовувати до електропостачальників статуси «дефолтний» та «переддефолтний»;
  • не застосовувати санкції за несплату тарифу на передачу і диспетчеризацію для розподільчих компаній;
  • повністю обмежити пропускну спроможність на аукціонах по імпорту електричної енергії з Росії та Білорусії;
  • анулювати всі результати річних аукціонів з розподілу міждержавної пропускної здатності на 2020 рік і повернути гроші учасникам.

Операторам системи розподілу дозволяється не застосовувати до постачальників універсальних послуг санкції за несплату наданих послуг розподілу електричної енергії в період карантину.

В обов’язки постачальників універсальних послуг входить:

  • організація роботи пересувних відділень для прийому платежів від громадян в населених пунктах із обмеженим громадським транспортом;
  • проведення роз’яснювальної роботи серед населення про необхідність здійснення online-платежів.

Споживачі повинні докласти максимальних зусиль для оплати електричної енергії. У разі відсутності такої можливості обов’язково інформувати постачальника універсальної послуги та розробити графік погашення заборгованості.

НКРЕКП дає настанову на протязі карантину не застосовувати санкції за договором купівлі/продажу електричної енергії, що виробляється генеруючими установками приватних домогосподарств.

Учасники ринку повинні зазначати в своїх заявках на БР ціну, що не перевищує 105% від обмеження ціни на РДН на даний розрахунковий період.

Стабілізація ринку електричної енергії в період карантину: настанови НКРЕКП учасникам ринку

МИ ПРАЦЮЄМО!

Працюємо, щоб допомагати українським підприємствам заощаджувати кошти на вартості електроенергії та природного газу!
Працюємо заради економіки України.

Завжди на зв’язку.
Долучайтеся до нас!
Разом до перемоги!