Проект змін до ПСО та пропозиції щодо поліпшення РДД: друге засідання Антикризового енергетичного штабу


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 368

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 374

Проект змін до ПСО та пропозиції щодо поліпшення РДД: друге засідання Антикризового енергетичного штабу

19.05.2020 року в Кабінеті Міністрів України відбулося друге засідання Антикризового енергетичного штабу на чолі з Денисом Шмигалем – Прем’єр-міністром України. Учасниками заходу стали Ольга Буславець – в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля, керівники енергетичних компаній та представники Центральних органів виконавчої влади.

Під час засідання Ольга Буславець надала інформацію про стан реалізації рішень енергетичного штабу, затверджених на попередньому засіданні.

Мінекоенерго підготувало проект змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії. Згідно з проектом планується:

  • зменшити частку продажу електричної енергії НАЕК «Енергоатом» в рамках ПСО з 85% до 80%;
  • вивести ГАЕС з механізму ПСО;
  • переглянути цінові обмеження на продаж електроенергії ДП «Гарантований покупець»;
  • надати ДП «Гарантований покупець» дозвіл на здійснення покупки і продажу електричної енергії за двосторонніми договорами.

Крім того, Мінекоенерго напрацювало пропозиції щодо вдосконалення РДД, згідно з якими НАЕК «Енергоатом» матиме можливість продавати вивільнені 5% електричної енергії на РДД на спеціальних аукціонах за цінами не нижчими від встановлених цін ПСО (567 грн/МВт.год). Електричну енергію можливо буде продавати великими лотами і виключно кінцевим споживачам без можливості перепродажу.

За словами Ольги Буславець, в рамках переговорів з інвесторами у відновлювальну енергетику, на даний момент затверджені майже всі положення Меморандуму про взаємодію щодо поліпшення умов підтримки виробників ВДЕ і можливо, що до кінця тижня відбудеться його підписання.

Під час засідання Антикризового штабу, ВРУ було прийнято перший законопроект з антикризового пакету, що надасть можливість задіяти 200 млн. євро на заходи з безпеки експлуатації атомних енергоблоків. Законопроекти щодо погашення боргів перед НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго» та іншими учасниками ОРЕЕ знаходяться зараз на розгляді.

Проект змін до ПСО та пропозиції щодо поліпшення РДД: друге засідання Антикризового енергетичного штабу

МИ ПРАЦЮЄМО!

Працюємо, щоб допомагати українським підприємствам заощаджувати кошти на вартості електроенергії та природного газу!
Працюємо заради економіки України.

Завжди на зв’язку.
Долучайтеся до нас!
Разом до перемоги!