Президент не мав конституційного права на створення НКРЕКП


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 368

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 374

Президент не мав конституційного права на створення НКРЕКП

КСУ визнав спосіб формування і статус НКРЕКП таким, що не відповідає Конституції України. НКРЕКП була створена Президентом Петром Порошенко, указом від 27 серпня 2014 року, і лише 22 вересня 2016 року було прийнято Закон «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг», де було передбачено, що НКРЕКП – постійно діючий державний колегіальний орган, членів якого призначає і звільняє Президент. Виходячи з цього, Президент вийшов за рамки своїх конституційних повноважень, оскільки Конституція України (далі – КУ) не передбачає право Президента ні створювати даний орган, ні призначати/звільняти його членів.

Крім того, за своїми функціями, завданнями і повноваженнями НКРЕКП є центральним органом виконавчої влади і, відповідно до КУ, повинна була входити в систему органів виконавчої влади, тому статус НКРЕКП є неконституційним.

Варто зауважити, що за президентства Петра Порошенка, діяльність НКРЕКП була оточена скандалами, а справа про неконституційність прийнятого Закону «Про НКРЕКП» розглядалася з 2017 року і в 2018-2019 роках була фактично заблокованою.

Ознайомитись з Рішенням КСУ можна тут – КСУ по НКРЕКП

Президент не мав конституційного права на створення НКРЕКП

МИ ПРАЦЮЄМО!

Працюємо, щоб допомагати українським підприємствам заощаджувати кошти на вартості електроенергії та природного газу!
Працюємо заради економіки України.

Завжди на зв’язку.
Долучайтеся до нас!
Разом до перемоги!