Президент не мав конституційного права на створення НКРЕКП

Президент не мав конституційного права на створення НКРЕКП

КСУ визнав спосіб формування і статус НКРЕКП таким, що не відповідає Конституції України. НКРЕКП була створена Президентом Петром Порошенко, указом від 27 серпня 2014 року, і лише 22 вересня 2016 року було прийнято Закон «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг», де було передбачено, що НКРЕКП – постійно діючий державний колегіальний орган, членів якого призначає і звільняє Президент. Виходячи з цього, Президент вийшов за рамки своїх конституційних повноважень, оскільки Конституція України (далі – КУ) не передбачає право Президента ні створювати даний орган, ні призначати/звільняти його членів.

Крім того, за своїми функціями, завданнями і повноваженнями НКРЕКП є центральним органом виконавчої влади і, відповідно до КУ, повинна була входити в систему органів виконавчої влади, тому статус НКРЕКП є неконституційним.

Варто зауважити, що за президентства Петра Порошенка, діяльність НКРЕКП була оточена скандалами, а справа про неконституційність прийнятого Закону «Про НКРЕКП» розглядалася з 2017 року і в 2018-2019 роках була фактично заблокованою.

Ознайомитись з Рішенням КСУ можна тут – КСУ по НКРЕКП

Президент не мав конституційного права на створення НКРЕКП