НКРЕКП оновила стандарти якості електропостачання

НКРЕКП оновила стандарти якості електропостачання

НКРЕКП опублікувала на своєму сайті Постанову «Про внесення змін до Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання».

Згідно з Постановою були затверджені нові гарантовані стандарти якості електропостачання: 5 стандартів для Операторів системи розподілу, 2 для електропостачальників і 17 для Оператора системи передачі. Вищевказані стандарти відповідають європейській практиці регулювання якості постачання електроенергії, сприяють захисту прав споживачів і стимулюють ліцензіатів до підвищення якості діяльності.

Відповідно до постанови, НКРЕКП в середньому вдвічі збільшила розміри компенсацій за недотримання гарантованих стандартів якості електропостачання. Дані нововведення були затверджені з метою підвищення загального рівня якості постачання електричної енергії для споживачів.

За даними Регулятора серед порушень стандартів електропостачання найчастіше зустрічається перерва в електропостачанні більше 24-х годин і зміна напруги поза межами норми.

НКРЕКП оновила стандарти якості електропостачання