Герус відмітив появу позитивних тенденцій на ринку електричної енергії


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 368

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 374

Герус відмітив появу позитивних тенденцій на ринку електричної енергії

«Почали з’являтися позитивні тенденції на ринку електричної енергії. З кінця вересня ціна знизилась на 9%» – пише на своїй сторінці Facebook глава Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус. За його словами оптова ціна на електричну енергію в другому півріччі 2019 року (1,59 грн.) на 3 копійки нижче ціни першого півріччя (1,62 грн.).

Зниження ціни зумовили такі чинники як: збільшення виробітку (пропозиції) від Центренерго, імпорт, зниження попиту в зв’язку з теплою погодою і зупинкою деяких великих заводів. Загальний експорт електричної енергії (Угорщина, Молдова) становить 600 МВт, загальний імпорт (Словаччина, Угорщина, Росія, Білорусь) – близько 750 МВт. Імпорт з РФ становить 170 МВт (менше 1% від потужності добового максимуму нашого споживання) і обкладається митом у розмірі 2%. За словами Андрія Геруса, завдяки зростанню конкуренції на ринку електричної енергії, на сьогодні фактично кожен споживач має можливість купувати електроенергію дешевше ніж півроку тому. Варто тільки знизити ціну компанії-немонополісту на пару копійок і весь імпорт електричної енергії перетворитися в нерентабельний.

У Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, де одна компанія контролює 95% генерації енергоострова, електрична енергія значно дорожче, ніж в інших областях України. Рішення даної проблеми глава ВРУ з питань енергетики бачить в демонополізації вищевказаних областей.

Герус відмітив появу позитивних тенденцій на ринку електричної енергії

МИ ПРАЦЮЄМО!

Працюємо, щоб допомагати українським підприємствам заощаджувати кошти на вартості електроенергії та природного газу!
Працюємо заради економіки України.

Завжди на зв’язку.
Долучайтеся до нас!
Разом до перемоги!