Герус відмітив появу позитивних тенденцій на ринку електричної енергії

Герус відмітив появу позитивних тенденцій на ринку електричної енергії

«Почали з’являтися позитивні тенденції на ринку електричної енергії. З кінця вересня ціна знизилась на 9%» – пише на своїй сторінці Facebook глава Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус. За його словами оптова ціна на електричну енергію в другому півріччі 2019 року (1,59 грн.) на 3 копійки нижче ціни першого півріччя (1,62 грн.).

Зниження ціни зумовили такі чинники як: збільшення виробітку (пропозиції) від Центренерго, імпорт, зниження попиту в зв’язку з теплою погодою і зупинкою деяких великих заводів. Загальний експорт електричної енергії (Угорщина, Молдова) становить 600 МВт, загальний імпорт (Словаччина, Угорщина, Росія, Білорусь) – близько 750 МВт. Імпорт з РФ становить 170 МВт (менше 1% від потужності добового максимуму нашого споживання) і обкладається митом у розмірі 2%. За словами Андрія Геруса, завдяки зростанню конкуренції на ринку електричної енергії, на сьогодні фактично кожен споживач має можливість купувати електроенергію дешевше ніж півроку тому. Варто тільки знизити ціну компанії-немонополісту на пару копійок і весь імпорт електричної енергії перетворитися в нерентабельний.

У Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, де одна компанія контролює 95% генерації енергоострова, електрична енергія значно дорожче, ніж в інших областях України. Рішення даної проблеми глава ВРУ з питань енергетики бачить в демонополізації вищевказаних областей.

Герус відмітив появу позитивних тенденцій на ринку електричної енергії