Як формується ціна електроенергії для підприємств


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 368

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xy451920/ltke.com.ua/www/wp-content/themes/electrium/header.php on line 374

З 01.01.2019 року ціна електроенергії для підприємств формується постачальниками електричної енергії самостійно за вільними цінами.

У кожного постачальника свій механізм формування ціни електроенергії, який в більшості випадків відображається у формулі. Бувають випадки, коли постачальник пропонує споживачеві фіксовану ціну, яка часто є високою, оскільки включає всілякі ризики і особливості графіку споживання підприємства. Деякі постачальники надають споживачам інформацію про свою маржу, у деяких вона зливається з базовою ціною.

Як новий ринок електричної енергії вплинув на формування ціни електроенергії?

До 01.07.2019 року генерації продавали електроенергію ДП «Енергоринок» за встановленими державою тарифами. Постачальники мали можливість купувати електроенергію виключно у ДП «Енергоринок» за однаковими для всіх цінами. Ціну на ринку визначала держава через НКРЕКП – єдиного регулятора. Дану систему вважають недосконалою, оскільки ціна формувалася штучно, без урахування балансу між пропозицією і попитом.

Як формується ціна електроенергії для підприємств

З впровадженням нового ринку електричної енергії механізм формування ціни електроенергії був змінений. Оптовий ринок електричної енергії розділився на кілька сегментів: РДН, ВДР, РДД, БР. Ціна на електричну енергію для підприємств визначається за ринковими правилами, враховуючи баланс між пропозицією і попитом. У постачальників з’явилася можливість безпосередньо укладати договори купівлі/продажу з генеруючими компаніями.

Складові ціни електроенергії

Ціна електроенергії для непобутових споживачів залежить від наступних факторів:

 

обсягів споживання електроенергії;

 

графіку споживання електричної енергії протягом доби;

 

наявності системи погодинного обліку електроенергії АСКОЕ/ЛУЗОД;

 

графіку оплати.

Споживачі категорії «А» (які мають систему погодинного обліку електричної енергії) можуть щодня впливати на вартість електричної енергії. Вищевказана система фіксує реальні обсяги споживання підприємства і щодня відправляє їх до операторів системи. Вночі електрична енергія коштує дешевше, тому підприємства з переважно нічним або цілодобовим споживанням будуть платити менше. Також на ціну електроенергії споживачів категорії «А» впливають відхилення фактичних обсягів споживання від замовлених.

Електрична енергія для підприємства категорії «Б» (без АСКОЕ/ЛУЗОД) закуповується переважно з денним навантаженням, відповідно її ціна буде вищою.

На сьогодні в ціну електроенергії включають такі складові:

 

собівартість електричної енергії (ціна на біржі, сформована за ринковими правилами);

 

тариф ОСП на передачу електричної енергії (єдиний для всієї країни, визначається НКРЕКП);

 

тариф на розподіл електричної енергії (визначається НКРЕКП для кожного ОСР окремо);

 

маржа постачальника (вартість послуг постачальника);

 

надбавка за балансування в разі відхилення фактичних обсягів електричної енергії від прогнозних.

Яка вартість електроенергії для підприємств у постачальника ТОВ «ЛТК «Елєктрум»?

Енергопостачальник ТОВ «ЛТК «Елєктрум» надає своїм споживачам максимально розгорнуте обгрунтування формули ціни на електричну енергію.

Щоб дізнатися вартість електричної енергії у постачальника ТОВ «ЛТК «Елєктрум» для Вашого підприємства досить лише заповнити Опитувальний лист і направити на нашу електронну пошту разом з погодинним споживанням електроенергії підприємством за попередній місяць.

МИ ПРАЦЮЄМО!

Працюємо, щоб допомагати українським підприємствам заощаджувати кошти на вартості електроенергії та природного газу!
Працюємо заради економіки України.

Завжди на зв’язку.
Долучайтеся до нас!
Разом до перемоги!