Прогнозується зростання ціни на електроенергію на оптовому ринку

Відбувся стратегічний енергетичний діалог між Україною та США
13.11.2018

Прогнозується зростання ціни на електроенергію на оптовому ринку

Питання оптової ринкової ціни на електроенергію в Україні піднімається досить часто, оскільки вона впливає на формування тарифів на електроенергію для промислових споживачів.

Як стало відомо зі слів Голови НКРЕКУ Оксани Кривенко, в Україні вже з січня 2019 року оптова ринкова вартість електричної енергії може вирости більше, ніж на 15%. Це пов’язано із збільшенням тарифів на відпуск електроенергії для генеруючих підприємств.

В п’ятницю 23.11.18 року зроблений наступний крок для виконання Закону України «Про ринок електричної енергії». Варто нагадати, що Закон передбачає відміну державної регуляції тарифів на електроенергію і створення вільного конкурентного ринку. На засіданні Регулятора схвалені проекти тарифів на послуги з розподілу електричної енергії і тарифи  на послуги постачальників універсальних послуг. Детально ознайомитися з постановою і новими тарифами по областях можна на офіційному сайті НКРЕКП.

Окрім цього, розглядалося питання про підвищення тарифів ТЕС, оскільки вони вимагають підвищити тариф на 21%, щоб збільшити додатковий прибуток наступного року. Як стало відомо, «Енергоатом» просить підвищити тариф на виробництво електричної енергії на 65%. Інша компанія – «Укргідроенерго» виявилася менш вимогливою. Вона пропонує підвищити свій тариф на 46% .